Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Zopár trikov v rukáve
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Zopár trikov v rukáve

Šampóny, séra, peny, vosky, gely, laky – naši najlepší priatelia na ceste k vytúženému účesu. Ale aj s tým najlepším arzenálom ste ešte vojnu nevyhrali. Treba vedieť, ako s nimi správne narábať. Inak je tá cesta veľmi kľukatá. Takže čo prezrádzajú experti?

1. Plánujte!

Ak si plánujete vypnúť vlasy do nejakej zložitejšej kreácie, umyte si vlasy jednu noc popredu. Na druhý deň sa vám s vlasmi bude ľahšie pracovať, ako s čerstvo umytými pre takýto účel.

2. Miesto určenia

Vlasových prípravkov je neúrekom, ale tajomstvom úspechu je miesto ich aplikácie. Sérum pri korienkoch vlasov spôsobí mastný vzľad a pena na ich končekoch je zase zabijakom ich objemu. Takže základným pravidlom zostáva, že stylingové produkty treba použiť pri korienkoch a konečné iba od stredu ku končekom vlasov.

3. Niečo pre blondínky

Suchý šampón (alias šampón v prášku) nielen že odsaje mastnotu z korienkov, ak máte naponáhlo, ale blondínkam môže aj pomôcť trochu zamaskovať vyrastajúce, tmavšie korienky vďaka jeho konzistencii.

4. Pena nie je lepidlo

Nesprávna aplikácia peny môže mať lepkavý výsledok, a preto vždy najskôr vstreknite penu do dlane, približne veľkosti golfovej lopty a rozotrite ju medzi oboma dlaňami, ktorú potom naneste prstami do vlasov.

5. Stop krepovitosti!

Ak majú vaše vlasy sklon ku krepovitosti, výborným pomocníkom je silikónové sérum do vlasov. Uistite sa však, že vaše vlasy nie sú príliš mokré odsaním uterákom, poprípade ich najskôr tak na 50% vysušte fénom, fén odložte bokom, vpracujte do vlasov sérum (okrem korienkov vlasov) a pokračujte vo fénovaní. Sérum má v čiastočne usušených vlasoch lepší účinok, ako keď ho mokré vlasy príliš zriedia.

6. Kreácie z vosku

Potenciál stylingových prípravkov ako napríklad vosk najlepšie využijeme, ak ich zohrejeme v dlani pred aplikáciou. A ak je prípravok príliš nepoddajný, kľudne potrebné množstvo prípravku zahrejte fénom.

7. Lak iba za máčny mak

Lak je zvyčajne konečná fáza vášho výtvoru, ale ak máte iba jednoduchý účes, je lepšie vstreknúť lak do dlaní a aplikovať pomocou prstov, buď na tie neposedné poletujúce vlasy navrchu, alebo pri zvýraznení ostrej ofiny.

Autorka: Zuzana Ritchie, Londýn


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy