Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Desatoro pre vlasy v zime
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Desatoro pre vlasy v zime

A je to tu, zima zase klope na dvere a ak aj podaktorí túto skutočnosť stále odmietame, studený vietor nám to neľútostivo pripomenie. Predtým, než vyhrabete vlnené čiapky v sebaobrane a riadiatory nastavíte na najvyššiu teplotu, naše nasledovné rady vás uistia, že o vaše vlasy bude postarané aj cez zimné ročné obdobie.

Clip-in vlasy v HappyHairShope

1. Odporúčame nosiť čiapku, či šál, aby ste chránili vlasy pred chladom a vetrom, ale uistite sa, že čiapka nie je príliš tesná, aby ste nebránili prekrvovaniu pokožky na hlave. Samozrejme, akonáhle máte príležitosť si dať čiapku dole v bezpečí teplej izby, využite ju, pretože časté a dlhé nosenie čiapky spôsobuje rýchlejšie mastenie vlasov.

2. Časté šampónovanie taktiež neprispieva k udržaniu ideálnej vlhkosti vlasov, tak potrebnej práve v zime. Dôležité je aj používať správny šampón určený pre vašu kvalitu vlasov a umývať vlasy skôr v teplej, či vlažnej vode pre odvážlivcov, ale zásadne sa vyhýbať príliš horúcemu prúdu vody.

3. Používanie kondicionéru je viac než vítané v tomto ročnom období, nielen oplachovací kondicionér po šampóne, ale môžete skúsiť aj neoplachovací kondicionér.

4. Aby ste vo vlasoch, často suchých v zimných mesiacoch, udržali vlhkosť čo najlepšie, prepláchnite si vlasy na konci vašej umývacej rutiny studenou vodou. Studený prúd vody doslovne „uzamkne“ vlhkosť vo vlasoch, získanej zo zmývateľného kondicionéra a ešte im aj dodá lesk.

5. Zásadne nevychádzajte von s mokrými vlasmi. Riskujete, že sa jednoducho poškodia polámaním kvôli nízkym vonkajším teplotám.

6. Snažte sa obmedziť používanie fénu, či žehličky alebo aj kulmy na vlasy cez zimné dni. Keďže sú vlasy často v zime suchšie než inokedy, je potrebné používať elektrických pomocníkov na vlasy s mierou. Ak napríklad použijete fén so studeným nastavením pri fénovaní, zaberie to síce možno viac času, ale vaším vlasom urobíte neoceniteľnú službu.

7. Ak ste vlnový fanatik, pokúste sa použiť radšej natáčky, napríklad Velcro natáčky namiesto kulmy.

8. Ak vám zýva peňaženka prázdnotou, vlhkosť vlasom prinavráti aj obyčajná majonéza, či vajíčko.

9. Ak vám to dĺžka vlasov dovolí, uviažte si vlasy na noc saténovým, alebo hodvábnym šálom, či šatkou, poprípade si skúste zaobstarať saténovú obliečku na vankúš. Vlhkosť vo vlasoch takto zotrvá vo vašich vlasoch aj cez noc. Plus satén je oveľa šetrnejší k vašej pokožke na tvári.

10. Pravidelné hydratačné zábaly pre vlasy sú nepostrádateľné v zime. Aspoň raz za týždeň im doprajte, čo im právom patrí.

Autorka: Zuzana Ritchie


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (4)
sell
27.11.2013

katus
26.12.2012
to mal byt smajlik
katus
26.12.2012
super vdaka
mirka
21.2.2012
dobry clanok

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2024, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2024.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy