Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Zázraky pre vašu pleť
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Zázraky pre vašu pleť

Starostlivosť o pleť nemusí byť nevyhnutne nákladnou drinou. Nechajte nech za vás tvrdo pracuje krém, sérum či olej. Pred ďalším nákupom kozmetiky si prečítajte pár nasledujúcich tipov. 
 
Šípkový olej
 
Je to olej nejviac bohatý na živiny. Obsahuje Retinol na bunkovú obnovu, vitamín C na zvýšenie kolagénu a rozjasnenie pleti a esenciálne mastné kyseliny, ktoré bojujú proti tvorbe vrások. 
 
Tip: Pridejte niekoľko kvapiek šípkového oleja do svojho séra či krému.
 
Peptidy
 
Tieto mini-proteíny sú súčasťou kolagénu, proteínu zodpovedného za našu mladistvú pokožku. V priebehu starnutia je kolagén postupne spotrebovaný, avšak nie je nahradený, čo má za následok tenšiu a vráskavú kožu. Peptidy sú poslovia, ktorí hovoria koži, aby tvorila nový kolagén.
 
Tip: Pozrite sa na obsah peptidov s ich zvláštnou liečivou silou vo vašom kréme. Odstránia poškodený kolagén a podporia účinnú regeneráciu pokožky.
 
Kyselina hyalurónová
 
Táto tzv. „prírodná hydratácia“ je špeciálna gélová zložka, ktorá viaže vodu do kožných buniek a udržuje koži napätú a mladú. Ako starneme, produkcia kyseliny hyalurónovej sa znižuje. 
 
Tip: Pokiaľ máte mastnú pleť, pozrite sa na hydratačné gély bez obsahu oleja namiesto krémov, ktoré obsahujú túto základnú kyselinu.
 
Slnečný ochranný faktor - SPF
 
Slnečný ochranný faktor zaisťuje, že dlhodobé vystavenie ultrafialovému slnečnému žiareniu nebude urýchľovať starnutie a zvyšovať pigmentáciu kože. Krém bez ochranného faktoru  je neúplný a jeho účinnosť proti starnutiu je menšia. 
 
Tip: Zimné slnko je pre kožu rovnako škodlivé ako letné, vždy kupujte krémy so slnečným ochranným faktorom (SPF).


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy