Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Vlny, vlnky, kučery!
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Vlny, vlnky, kučery!

Dievčatá, je načase odložiť žehličku na vlasy bokom a trochu si zaexperimentovať s vlnami. V nasledujúcich vetách vám pomôžeme sa rozhodnúť, ktoré vlnky, či kučery sú pre vás ideálne.

1. „Retro“ vlny

Retro vlny Azda najsofistikovanejšie zo všetkých, retro vlny sú vďačnou voľbou herečiek na filmových premiérach, či už majú vlasy dlhé, alebo krátke. Medzi inými určite nechýbajú Diane Kruger, Drew Barrymore, Scarlett Johansson alebo Lindsay Lohan.
Sú najideálnejšie pre jemné až stredne husté vlasy, pričom dĺžka vlasov môže byť akákoľvek.

Ako na to:
Po umytí do vlasov vpracujte tužidlo alebo iný prípravok, ktorý vám účes pomôže udržať čo najdlhšie. Základom tohto účesu je rozdelenie vlasov cestičkou na boku, nie v strede. Tento účes sa dá vytvoriť napr. s kulmou, budete potrebovať trochu viac praxe a zručnosti. Stredne hrubé pramene natáčajte smerom k tvári a potom upevnite sponkami ešte horúce vlasy tak, aby sa typický vzhľad retro vlny „usadil“. Lepšie je však použiť horúce natáčky. Rozdeľte vlasy na identicky široké pramene, pričom šírka každého prameňa by mala byť taká istá ako šírka natáčky a vlasy natáčajte smerom k tvári. Uistite sa, že ste rozdelili a natočili všetky pramene rovnako. Keď natáčky vychladnú, vyberte ich z vlasov a poprípade ešte nachvíľu upevnite sponkami do požadovaného retro tvaru. Výsledné vlny rozčesávať netreba, ale nič vám nebráni zjemniť ich vzhľad prejdením cez ne prstami.
Ak vám to celkom nevyjde na prvýkrát, určite sa to podarí na druhý!

2. „Boho“ vlny

Boho vlny - Ashley Tisdale Alebo aj bohémske vlny sú presným opakom čo sa týka serióznosti. Zdá sa, že polovica amerických filmových a speváckych hviezd žiadny iný účes ani neuznáva. Nezaostáva medzi nimi ani Ashley Tisdale, či Miley Cyrus, alebo modelka Gisele Bundchen.
Ak máte jemné vlasy, tak vám bol tento účes zoslaný z nebies - takéto vlny dodajú vašim vlasom ilúziu objemu. Účes najlepšie ukáže, ak sú vlasy ostrihané trochu do postupna, hlavne okolo tváre ich nenechávajte rovnakej dĺžky.

Ako na to:
Azda najjednoduchšie z vĺn, hlavne, ak sú vaše vlasy prirodzene trochu zvlnené. Stačí vstreknúť do mokrých vlasov iba prípravok na zintenzívnenie štruktúry vlasov a nechať uschnúť, poprípade si upleťte vrkoč z mokrých vlasov a nechajte vlasy uschnúť. Ak vám vlasy tak ľahko nedržia, pretože sú ťažké a husté, pomôžte si väčšou kulmou, pričom náhodné alebo iba vrchné pramene natáčajte v zvislom smere, asi 10cm od korienkov vlasov.

3. Hollywoodske vlny Hollywoodske vlny - Fergie

Nepochybne sú to najsexi vlny zo všetkých. Takýto účes si vyskúšala hádam každá dlhovlasá celebrita.
Tento účes je pre husté vlasy ako stvorený. Stačí sa už len rozhodnúť, akej veľkosti si chcete vlny vytvoriť.

Ako na to:
Aj keď tento účes vyzerá zložito, uisťujeme vás, že nie je. Treba si naň len vyhradiť viac času, samozrejme v priamej úmere s hrúbkou vašich vlasov. Môžete použiť aj takzvané „velcro“ natáčky, ale aj iné, s väčším objemom, či kulmu s väčším priemerom. Nezabudnite na tužidlo do vlasov, a to hneď po umytí! Vlasy v natáčkach poriadne vyfúkajte a „voilá“!

4. Špirálovité kučery

Špirálovité kučery - AnnaLyne McCord Je to vzdanie holdu 80-tym rokom ale s modernou úpravou, ako napríklad u hviezdy znovuoživeného seriálu Beverly Hills 90210, AnnaLyne McCord. Tento najhravejší účes pristane najviac vlasom polodlhým, s maximálnou dĺžkou niečo pod plecia, pretože pri príliš dlhých vlasoch riskujete, že budete vyzerať ako pudlík.

Ako na to:
Taktiež v podstate nenáročný účes, potrebujete len kulmu s čo najmenším objemom, napr. 19mm. Pracujte so suchými vlasmi, nezabudnite však na sprej, či tužidlo do vlasov. Pramene rozdeľte na čo najužšie a každý prameň zatočte vo zvislom smere. Až potom ich natočte na kulmu. Čím sú pramienky užšie, tým budú kučery bláznivejšie. Veselé natáčanie!

Zuzana Ritchie, Londýn


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (6)
sonka1998
15.9.2012
2. je pekne ostrihana
mayra
10.5.2012
tie predposledne nie su zle ale len preto lebo su podbne mojim

baba
23.2.2012
:O
Stanush stanislava Dinková
16.2.2012
no,, tak ako nič moc,
BiBiStar
27.7.2009
ja mám riež husté vlasy a kučeravé ich mám iba za ušami...hehe
mono598
24.7.2009
Vsetky su pekne na hustych vlasoch....

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2020, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2020.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy