Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · V hlavnej úlohe: Konský chvost
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

V hlavnej úlohe: Konský chvost

Áno, konský chvost! Praktický a jednoduchý, najrýchlejšia pomoc pri neposedných vlasoch a vo chvíľkach minimálnej motivácie. Jeho vizážistickú hodnotu a mnohostrannosť však nevedomky prehliadame. V našom mini-seriáli vás, dúfam, presvedčíme, že konský chvost má mnoho podôb a že pre každú z nás sa nájde minimálne jedna, veľmi štýlová variácia. Zároveň, vďaka našim trikom, overeným profesionálmi, dosiahnete perfektný výsledok s minimálnym úsilím.

Klasický, hladký konský chvost

Ak chcete, aby váš konský chvost konkuroval modelkám na módnych prehliadkach, ktoré majú profesionálnych stylistov hneď poruke, začnite s čerstvo umytými vlasmi, pričom nezabudnite na kondicionér.
Jedným skvelým trikom je po umytí a čiastočnom usušení uterákom, postriekať vlasy slanou vodou, ktorú si môžete pripraviť aj doma, s dvoma čajovými lyžičkami soli, rozpustenej vo vode, napustenej vo fľaške so sprejovým aplikátorom. Slaná voda zábrani poletujúcim vlasom pokaziť vzhľad vášho dokonalého konského chvosta.

Zvoľte kefu s prírodnými štetinami a zahájte fénovací proces, pričom vlasy češte od tváre smerom dozadu, pokiaľ vlasy nie sú úplne suché a vyfénované do hladka.

Teraz sa presvedčte, že máte po ruke kvalitnú, elastickú gumičku do vlasov, čo je základ každého bezchybného konského chvosta. Ideálna gumička je netradične vyzerajúca, profesionálna gumička do vlasov s háčikmi na oboch stranách. Ak o nej počujete prvýkrát, nezúfajte! Dá sa zhotoviť aj jej domáca variácia. Potrebujete len dve obyčajné sponky do vlasov a vašu normálnu, nevyťahanú gumičku do vlasov.
Sponky len pretiahnite cez gumičku na jej opačných koncoch tak, že keď ju potiahnete za sponky, gumička sa natiahne.

Mnohé z nás s hustými vlasmi natrafia na jeden a ten istý problém. Po poslednom prevlečení vlasov cez klasickú gumičku skončíme s vydúvajúcimi sa vlasmi v spodnej, zadnej časti hlavy, hneď pod konských chvostom. Vaša domácky vytvorené gumička sa však postará o to, že dáte navždy zbohom tomuto nežiadanému „hrbu“.

Zakloňte mierne hlavu dozadu, čo taktiež pomôže pri eliminovaní „hrbu“ pod chvostom, pričom hladko učesané vlasy držte v jednej ruke. Chyťte vašu domácky vytvorenú gumičku za sponku a zapichnite ju do vlasov tam, kde sa bude nachádzať vrch vášho konského chvosta. Teraz uchopte gumičku za druhú sponku a začnite obtáčať gumičku okolo zozbieraných vlasov toľkokrát, koľkokrát vám to hustota vašich vlasov dovolí. Nakoniec konský chvost zaistite s druhou sponkou na gumičke, s pevným vsunutím do vytvoreného chvosta.

Z takto urobeného chvosta následne oddeľte asi 2cm hrubý prameň vlasov z vrchnej časti vytvoreného konského chvosta a obmotajte ho okolo v tom istom smere ako ste obmotali gumičku. Účelom je zakryť viditeľnú gumičku a dodať chvostu šmrnc. Prameň zaistite ďalšou sponkou do vlasov, ktorá má čo najbližšie k farbe vašich vlasov.

Nakoniec môžete ešte použiť vyhlaďovacie sérum do vlasov, poprípade pri dlhých vlasoch ešte prejdite zopárkrát žehličkou pe celej dĺžke konského chvosta.

Autorka: Zuzana Ritchie, Londýn, foto: archív autorky


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (4)
jaja40
10.2.2010
Ten učes je nenaročny a je sexy...
8mery2
10.2.2010
ešte trošku mi narastú vlasy a ideme na to!
evazuziova
31.1.2010
super,to urcite skusim....
janka151
28.1.2010
NO nepochopila som s toho nic...hehehe ale nevadi....

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy