Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Účes a la rocková princezná
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Účes a la rocková princezná

Ak túžite dodať vášmu imidžu ďalší rozmer, či zúfalo potrebujete nejako oživiť každodenné, stereotypné stylingovanie vašich vlasov, netreba hneď siahať po nožniciach. Pevne uchopte do ruky kvalitný sprej na vlasy a hrebeň s hustými zubami.
Tento účes však nie je pre slabé nátury, ale ktohovie, možno práve experimentovanie s takýmto účesom vo vás prebudí tú správnu dávku drzosti, ktorá doteraz vo vás tíško spala.

Takýto účes sa dá vyčariť aj z dlhých, aj z krátkych vlasov, pri dlhších je však podmienkou aspoň odrastená ofina, nie však príliš dlhá. Kaderníci celebrít a na svetových módných mólach dodali tomuto staro-novému štýlu moderný vzhľad. Medzi najväčšími fanynkami tohto účesu nechýbajú so svojím nekonvenčným štýlom Rihanna, či Pink, alebo aj experimentujúca popová princezná Sarah Harding z Girls Aloud, či Oscarom ocenená herečka Marion Cottilard a najnovšie aj dôverne známa sestra ešte známejšej speváčky, Danii Minogue, ktoré potvrdili, že tento účes je nielen elegantný, ale aj nápaditý a dosvedčí o vašom hravom charaktere.

Takže ako dosiahnuť účes nazývaný „Quiff“?

1. Dôležitá je textúra vlasov ako základ. Ak sú vlasy čerstvo umyté, môže vám to s tupírovaní dosť trvať, takisto jemné vlasy potrebujú zhusťujúci sprej a riadne pomasírovať korienky vlasov, pretože potrebujeme vytvoriť objem.

2. Hrebeňom oddeľte vrchnú časť vlasov podľa doho, aký dramatický vzhľad chcete účesu dodať. Oddeľte ich z každej bočnej strany, pretože na bokoch chceme vlasy nechať hladké pre kontrast. Pri dlhých vlasoch takisto vynechajte vrchnú časť vlasov, vymedzenú na tupírovanie a zvyšok môžete učesať do hladkého konského chvosta.

3. Začnite tupírovať vymedzenú vrchnú časť vlasov, pričom postupujte zozadu smerom dopredu, časť po časti. Tupírujete tak, že zdvihnete stredne veľký prameň vlasov a hrebeňom „češete“ vlasy opačným smerom, akoby ste ich česali do hladka, smerom nadol.

4. Nezabudnite nasprejovať každú natupírovanú časť. Takto postupujete až pokiaľ je celá vrchná časť vlasov natupírovaná a rukami pomôžte vytvoriť tzv. „vlnu“. Môžete ju pridržať sponkami, ak je to potrebné. Opatrne však, chceme zachovať jej objem, aj textúru.

5. Vlasy na bokoch buď nagelujte, alebo navoskujte dohladka, alebo si pomôžte žehličkou na vlasy. Čím väčší textúrovaný kontrast, tým lepšie.

Tip: Ak máte viac času, pomôžu s týmto štýlom aj horúce natáčky, ktorých veľkosť závisí od veľkosti vašich vlasov. Vymedzenú vrchnú časť natočte rovnakým smerom, aby ste vytvorili „efekt vlny“, a keď vychladnú, stačí už len zafixovať sprejom, určený pre váš typ vlasov.
Autorka: Zuzana Ritchie, Londýn, foto: archív autorky


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2020, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2020.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy