Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Tipy pre letný mejkap
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Tipy pre letný mejkap

Letný make-upHorúce leto je to pravé leto, ale roztopený mejkap na tvári nie je práve ten najlepší vzhľad! Slnečné lúče vás chcú pohladiť po tvári, ale nezaujíma ich, či vám roztopia mejkapový podklad, rozmažú ceruzku na oči alebo nedajbože „posunú“ rúž za hranice vašich pier, a potom si vás pomýlia s cirkusovým číslom. Vyvarujte sa takémuto scenáru niekoľkými našimi radami.

Menej tekutého mejkapu

Najideálnejšie je nepoužívať žiadny tekutý mejkap a nechať slnečné luče vyčarovať pekne opálenú pokožku. Ale pravda je taká, že len máloktorá z nás má perfektnú pleť, alebo možnosť si ju rovnomerne opáliť. Takisto v dnešných dňoch už nie je také múdre vystavovať svoju tvár nebezpečnému slnku celý deň bez rizika.
Netreba však zúfať, kozmetické spoločnosti pokročili, čo sa týka kvality svojich výrobkov a mysleli na všetky ročné obdobia, či príležitosti, alebo typy pleti. Dnešná ponuka tekutých mejkapov je skutočne rozmanitá a každá z nás si v nej niečo nájde. Odporúčame vám použiť radšej krém, ktorý má jemne sfarbujúci efekt. Po natrení vám jemne sfarbí pokožku dohneda, zakryje drobné nezrovnalosti, a týmto zabijete dve muchy jednou ranou, lebo je to zároveň ochranný krém s UV faktorom, zväčša minimálne s UV 15 a zároveň má krycie účinky. Samozrejme aj dnešné tekuté mejkapy majú ľahšiu konzistenciu, ak takú zháňate, ale použite šetrne a iba tam, kde to potrebujete a zvyšok nechajte na slnečné lúče. Tekutý mejkap je vhodné nanášať s navlhčenou hubkou a pritláčať na pokožku, aby mejkap doslova splynul s vašou pokožkou, nie aby ostal sedieť na povrchu.

Tip: Nezabudnite si pleť pravidelne (2 až 3 krát týždenne) čistiť pílingom, aby ste sa zbavili odumretých častí kože, lebo aj ten najdrahší tekutý mejkap nepomôže, ak je základ, čiže vaša pokožka v zlom stave.

Podklad pod mejkap – tajomstvo profesionálnych vizážistov

Nezrovnalosti pokožky môže zachrániť práve podkladový gel pod mejkap. Vyrovná aj drobné vrásky, zmenší väčšie póry na pokožke a niektoré sú aj zmatňujúce, ak máte mastnú pokožku, čo je v lete nežiadúce. Existujú aj podkladové prípravky pod váš očný mejkap alebo na pery, predtým, než ich natriete svojím obľúbeným rúžom.
Takýto podklad, ktorý sa použije po tom, čo ste si natreli tvár vašim bežným krémom, dokáže váš tekutý mejkap udržať všade, kde ste ho aplikovali na tvári.

Tip: Po natrení krémom, použitím podkladu a následne tekutého mejkapu je vhodné zafixovať vašu snahu púdrom na tvár. Dnešné púdre sú taktiež ruka v ruke s pokrokom, takže sú jemné, niektoré s perleťovým efektom, kompaktné a praktické a niektoré sú bezfarebné, t.j. transparentné. Zafixujú vám nielen váš tekutý mejkap, ale aj očný mejkap a dokonca rúž, keď ho nanesiete cez tenkú servítku priloženú k perám.
Púder na tvár je najlepšie nanášať velkým štetcom, tým pádom nanesiete len toľko, koľko potrebujete a predídete tomu, že sa z vašej tváre stane omietka.

Kozmetika s krémovým podkladom

Je to lepšia voľba na leto, či už máme na mysli krémové odtiene na líčka alebo krémové očné tiene. Aj tu zasiahol pokrok a dnešná krémová kozmetika má výbornú konzistenciu a ostane na mieste, t.j. neposunie sa napríklad do záhybu očného viečka v priebehu dňa.

Tip: Krémový mejkap VŽDY použivajte predtým, ako použijete púder. Inak sa výsledok doslovne spotvorí, povrch pokožky naberie nežiadúci vzhľad. Je to nesprávny postup, možno niečo také, ako keby ste do šálky najskôr naliali horúcu vodu, a potom do nej sypali zrnkovú kávu.
Keď svojím líčkam dodáte tú pravú farbu správnym krémovým odtieňom na líčka, väčšinou aj tak nebudete potrebovať púder. Bola by to škoda, pretože pekný, svieži vzhľad je cieľom a dopad slnečných lúčov na vaše líčka váš vzľad už len skompletizuje.

Kozmetické „papieriky“ na odsávanie mastnoty na tvári

V prípade, že púder nestačí a vy sa nežiadúco lesknete, je vhodne hodiť do kabelky takéto savé kozmetické papieriky. Odsajú prebytočnú mastnotu z T-zóny najlepšie.

Farebná „škvrna“ na pery

Rúž je nespoľahlivý pri horúčavách, ale sú výnimky a rúž sa dá taktiež zafixovať, existujú už rôzne prípravky. Avšak v lete a hlavne cez deň sa oplatí riadiť podľa hesla „menej je viac“ a zvoliť lesk na pery s jemným zafarbením, alebo už spomenutý prípravok, ktorý nie je rúž, ale je napríklad v tekutej podobe a nanáša sa so štetčekom. Má vysoké farbiace účinky a po nanesení už len urobiť bodku s leskom na pery a hotovo!

Zuzana Ritchie, Londýn


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2022, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2022.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy