Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Stop rozštiepeným končekom vlasov!
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Stop rozštiepeným končekom vlasov!

Oficiálny názov pre tento problém je trichoptilóza, ale akokoľvek sa táto nepríjemnosť nazýva, je načase, aby sme sa jej vyhli čo najúspešnejšie! Rozštiepené končeky vlasov sa až príliš vynímajú na inak zdravých vlasoch, a preto sa nedajú odignorovať.

Každý vlas rastie určitú dobu. Táto doba je daná genetickými predpokladmi, ale zvyčajne je to okolo troch rokov, niekedy aj vyššia, čo záleží od vašej životosprávy. Po danej dobe vlas prestane rásť a do troch mesiacov vypadne. Vlasy teda môžu narásť asi do dĺžky 30 cm a v tejto dĺžke sa dosť lámu, u každého z nás je to však trochu iné.

Rozštiepené končeky môžu postihnúť každý typ vlasov a pri akejkoľvek dĺžke. Prehnané česanie vlasov syntetickou kefou, amatérske farbenie vlasov, rozčesávanie vlasov, keď sú ešte mokré, používanie tupých nožničiek, nadmerné používanie vlasových gelov, či sprejov alebo časté vystavovanie vlasov vysokým teplotám bez použitia správneho ochranného prípravku taktiež prispievajú k tomuto problému.

Keď sa ochranná kutikula (povrchová vrstva vlasu) poškodí, nedá sa nahradiť. Výsledkom je často rozštiepený vlas, niekedy dokonca až na tri časti. V takomto prípade je najlepšie poškodený vlas zastrihnúť. Nemusíte však pod nožnice utekať do salónu každý týždeň. Rozštiepené končeky vlasov si môžete zastrihnúť aj sami, podľa týchto nasledujúcich jednoduchých pokynov:

1. Každý, tenší prameň vlasov zatočte vertikálnym, špirálovitým spôsobom tak, že rozštiepené končeky budú vytŕčať.

2. Vezmite dobre ostré nožničky a začnite rovnomerne, z každej strany zastrihovať do hrubších častí stočeného prameňa vlasov, bez toho, že by ste ich prestrihli. Cieľom je odstrániť poškodené končeky vlasov a výsledkom bude prirodzený, vrstvený efekt.

Upozornenie: Snažte sa zachovať rovnakú hrúbku prameňov a strihajte rovnomerne!

Aby ste predišli rozštiepeným končekom vlasom v budúcnosti, nezabudnite používať hydratačný šampón, ktorého schopnosť spočíva vo viazaní vody a neprepúšťania ju z buniek a vlasového tkaniva, čím predchádza strate vlhkosti vlasu, čo inak spôsobuje ich nežiadanú lámavosť. Nezabudnite aj na kondicionér a občas vlasom doprajte výživný zábal, či balzam na vlasy.

Po zmytí kondicionéra z vlasov odporúčame vlasy ešte prepláchnuť studenšou vodou, čím sa ochranná vrstva vlasov zapečatí , t.j. pevne uzavrie a dodá vlasom lesk. Uterákom z vlasov jemne odsajte prebytočnú mokrosť a zabaľte ich do uteráka, ale nikdy ich náruživo nedrhnite uterákom!

Ak si vlasy sušíte fénom, nezabudnite na ochranný prípravok, chrániaci vlasy pred vysokými teplotami. Môže to byť nezmývateľný kondicionér, v tekutej, gelovej, či sprejovej podobe alebo aj sérum. Vlasy vždy sušte fénom s pomocou kefy zhora nadol, aby ste nenarušili kutikuly vlasov.

A na záver si vyvráťme niekoľko nepravdivých poviedok o rozštiepených vlasoch:

1. Ak máte raz rozštiepené končeky vlasov, už sa ich nezbavíte.
Je to mýtus, a ak sa budete pridŕžať našich rád, tak im ľahko predídete.

2. Rozštiepené končeky sa dajú "napraviť".
Pravda je taká, že raz, keď už je vlasové vlákno narušené, nič ho „nezlepí“ natrvalo, takže pravidelné podstrihnutie vlasov nikdy nie je na škodu.

Zuzana Ritchie, Londýn, foto: istockphoto


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (3)
bvvbvcbbb
6.3.2016
>:D
bvvbvcbbb
6.3.2016
Miriam
15.11.2013
Mam dlhe vlasy a krasne vdaka pravidelnemu podstrihavaniu aspon kazde 3mesiace kusok.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2024, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2024.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy