Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Správnym štetcom k dokonalému mejkapu!
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Správnym štetcom k dokonalému mejkapu!

Tak, ako tá správna kefa zohráva podstatnú úlohu pri tvorbe špecifického účesu, aj mejkapové štetce je dôležité správne rozoznať a použiť s vizážistickým produktom, na ktorý sú určené. Vhodný štetec odpracuje pomernú časť práce za vás a výsledok vás viac než prekvapí. Či už je to štetec na tekutý mejkap, ktorý mejkap vpracuje do pokožky tak dokonale, že začnete rozmýšľať, či je to vaša bezchybná pleť alebo naozaj tekutý mejkap, alebo taký typ štetca, ktorý naberie práve toľko produktu, koľko treba na vdýchnutie zdravej farby do líc, v našom mini-návode vám predstavíme tie najnepostrádateľnejšie.

Dva základné druhy materiálov, z ktorého sú štetiny na štetci vyrobené sú prírodné a syntetické. Prírodné materiály sa získajú napríklad z konskej, kozej, či sobolej srsti. Štetce z prírodného materiálu sú ideálne pri aplikácii práškových očných tieňov, líceniek a púdrov, pretože okrem iného sú ich jemné štetiny šetrné k pleti a umožnia vám jednoduchšie tieňovanie. Syntetické, čiže laboratórne vyrobené materiály, sú vhodné na nanášanie krémových mejkapových výrobkov, či už to je rúž, tekutý mejkap, korektor alebo krémová lícenka. Sú taktiež vhodné pre tých, ktorí môžu byť alergickí na prírodné materiály.

Takže ktoré štetce robia nanášanie mejkapu hračkou?

Pre bezchybný očný mejkap:

Plochý štetec – môže byť menšej a väčšej veľkosti, ktorého štetiny sú v tvare štvorca a slúži na nanášanie očného tieňa na očné viečko. Taktiež takýto istý, ale mini-štetec pomôže pri nanesení očného tieňa pozdĺž vašich spodných mihálnic.
Neodporúčame používať penový aplikátor, pretože nie je až taký šetrný k jemnej pokožke očných viečok, ako kvalitný štetec.
Hustý, okrúhly štetec s dlhšími štetinami – výborný na tieňovanie očného mejkapu, po nanesení mejkapu plochým štetcom.

Pre dokonalé obočie:

Šikmý, plochý štetec s krátkymi štetinami – ak potrebujete zdokonaliť vzhľad vášho obočia, tento štetec je ako stvorený na vytvarovanie obočia, od hrubšieho pri koreni nosa, cez jemný oblúk, až po úzky bod na oboch stranách vašej tváre.

Pre krásne líčka:

Hustý, stredne veľký, okrúhly štetec s kratšími štetinami – vdýchne farbu na líca, stačí sa len usmiať pre jednoduchšiu aplikáciu na správnu časť líc, takzvané „jabĺčka“.
Hustý, šikmý štetec s dlhšími štetinami – takýto štetec je kontúrovací, hlavne ak vás príroda neobdarila výraznými lícnymi kosťami. Nanášajte lícenku, alebo bronzer pod lícné kosti, pozdĺž a smerom k spánkom.

Pre zmyselné pery:

Syntetický, plochý štetec s kratšími štetinami – základ bezchybne namaľovaných pier.

Pre dokonalú pleť:

Pre nanášanie tekutého mejkapu existujú dva odlišné typy štetcov: plochý, veľký, syntetický štetec a okrúhly štetec s jemnými, dlhými štetinami.
Záleží len na vás, ktorému date prednosť, ale okrúhly, jemný štetec naozaj vpracuje mejkap do vašej pokožky tak dokonale, že už nikdy nebudete používať vaše prsty namiesto štetca na prekrytie nedokonalostí pleti. Mejkap nanášajte a poriadne vpracujte do pokožky malými, krúživými pohybmi, alebo ako keby ste maľovali „kríž“, zvislo a hneď na to vodorovne, opakovanými pohybmi štetca na každej časti tváre, kde mejkap nanesiete.

Pre zakrytie drobných nedostatkov korektorom:

Mini-verzia veľkého, plochého, syntetického štetca na tekutý mejkap zakryje všetko, čo nechcete, aby svet uvidel na vašej tvári.

Pre odstránenie prebytočného lesku na tvári:

Najväčší, hustý, okrúhly štetec – je oveľa lepší pri nanášaní potrebného množstva púdru, oproti „labutienke“.

TIP: Pred každou aplikáciu práškového mejkapu, po nanesení produktu na štetec, oklepte zo štetca prebytočný púder, či očný tieň na papierový obrúsok. Tajomstvo dokonalého mejkapu je v trpezlivej aplikácii a nanášaní viacerých, tenkých vrstiev na seba, napríklad očného, aby sme predišli amatérskemu vzhľadu a aby mejkap vydržal celý deň.

Na záver už len pripomíname, že štetce treba pravidelne umývať, kvôli hygienickým dôvodom a aby vám dlho vydržali. Šetrný k štetcom je napríklad šampón, hlavne detský. Štetce potom nechajte voľne vysušiť na uteráku.

Autorka: Zuzana Ritchie, Londýn, foto: istockphoto


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (2)
ZuzanaRitchie
6.11.2009
Moze byt, ak sa to viac dari s penovym aplikatorom, tak je to uplne fajn. ;o)
Natalka851
24.10.2009
so všetkými štetcami je to v pohode len štetec na očné tiene je problém nejak mi to nejde. pre mňa je lepší penový aplikátor)

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2022, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2022.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy