Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Prvá pomoc proti kruhom pod očami
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Prvá pomoc proti kruhom pod očami

Staráte sa o svoju pleť, spíte viac ako Šípková Ruženka, ale i tak sa neviete zbaviť kruhov pod očami? Prečítajte si pár rád, ako na ne!
 
Príčina : Genetika
Koža pod okom je omnoho tenšia ako na zvyšku tváre. Tenká koža ľahko ukáže nedostatky – tmavé kruhy i porušenie ciev. 
Riešenie: Retinol, jedna z foriem vitamínu A. 
Prečítajte si zloženie Vášho očného krému a nabudúce už vyberajte ten, ktorý túto zázračnú zložku obsahuje. Retinol totiž štiepi pigment a nedovolí, aby sa pod kožou usadzoval vo väčšom množstve.
 
Príčina: Starnutie
Naša pokožka prestáva produkovať dostatok kolagénu a stráca pružnosť. Koža pod očami potom nie je dostatočne pevná a kruhy pod očami vyzerajú ešte horšie. 
Riešenie: Krémy a séra s SPF, ktoré zabránia poškodeniu pleti vplyvom slnečného žiarenia a zastavia proces starnutia a stratu kolagénu. 
 
Príčina: Hyper-pigmentácia
Melanín - pigment, ktorý je zodpovedný za náš opálený vzhľad, sa môže ukladať vo väčšej miere pod očami a výsledkom sú tmavé kruhy. Tmavšia kože je k tomu náchylnejšia. Časté trenie očí či ekzémy môžu tiež spôsobiť nadmernú pigmentáciu. 
Riešenie: Vitamín C môže napomôcť vstrebávaniu pigmentu a tiež zamedziť ukladanie ďalšieho. Tým rozjasňuje pleť.
 
Príčina: Alergia
Senná nádcha, reakcia na kozmetiku či akákoľvek alergia spôsobujú, že sa vo vašom tele uvoľňuje histamín. To má za následok, že se kožné bunky nafúknu a spôsobia opuch pod očami. 
Riešenie: Majte vždy po ruke antihistaminiká a v prípade nevyhnutnosti použite gélovú masku na oči, ktorú vopred nechajte v chladničke niekoľko minút vychladnúť. To vašu pokožku určite upokojí. 
 
A na záver lacný trik na opuchnuté oči: Uvarte si čierny čaj - 2 čajové sáčky nechajte lúhovať asi 5  minút, potom z nich vyžmýkajte prebytočnú vodu, dajte ich na  po dobu 5 minut, pak z nich minút do mrazničky a potom položte na viečka na dobu asi 10 minút. Tanín obsiahnutý v čaji vás určite milo prekvapí. 


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy