Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Pravidlá konského chvosta
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Pravidlá konského chvosta

Nie je chvost ako chvost a ak sa aj môže zdať, že na konskom chvoste sa nedá nič pokaziť, opak je pravdou. Ak radi experimentujete a kašlete na pravidlá, bolo by chybou stáť vám v ceste. Ale aj ten najväčší kadernícky, či dizajnérsky rebel musí rozpoznať medzi zaujímavým a groteskou. V pokračovaní nášho mini-seriálu o konskom chvoste vám prinášame zopár základných rád.


Miley Cyrus

Cameron Diaz

Beyonce

Jennifer Aniston

1. Alternujte!

Ak ste veľký fanúšik konského chvosta, skúste alternovať miesta na hlave, kde gumička vlasy pevne uchopí. Takto predídete nadmernému oslabeniu, či dokonca poškodeniu vlasov, ak by ste si robili konský chvost v tej istej výške, respektíve na tom istom mieste.

2. Objavte váš ideálny konský chvost!

Tak ako pri strihaní vlasov, aj pri konskom chvoste treba zhodnotiť, pri ktorej z jeho kreácií najviac vyniknú vaše črty tváre. Počnúc zvolením cestičky v strede vašich vlasov, alebo bočnej cestičky, poprípade jemne natupírovanej vlny vpredu a či hladký štýl. Možno vaše vysoké čelo zjemní jemná ofina doboku a odvážlivkyne s hustými vlasmi vsadia na rovnú, perfektne zastrihnutú ofinu.

3. Vyvarujte sa faux pax konského chvosta!

Nielen módni dizajnéri majú povolené hľadať inšpiráciu v predošlých dekádach, ale aj kaderníci neustále „vynovujú“ to, čo tu už bolo. Trikom je dať tomu zdanlivo novú tvár. Avšak niektoré trendy, ktoré sa tešili úspechu v minulosti je lepšie aj v minulosti nechať. Vypchávky znova prišli tento rok do módy, ale takzvaná „trvalá“ skôr predstavuje niekoho, kto trochu „zaspal“ s dobou. Platí to aj pre konský chvost. To, čo ste nosili ako roztomilé 10-ročné, má opačný efekt so stúpajúcim vekom. Takzvaný „ananásový efekt“, čiže konský chvost posadený vysoko na vrchu hlavy, pripomínajúci listy ananásu, nechajte už len v spomienkach. Ak túžite po konskom chvoste naboku, spravte si ho nižšie za uchom.

4. Investujte do kvalitnej gumičky do vlasov!

Ako sme už spomenuli v minulotýždňovom článku, skúste sa poobzerať po elastických gumičkách, ktoré používajú profesionáli. Materiál, z čoho sú vyrobené sa môže líšiť, ale je stále šetrnejší k vlasom, hlavne pri rozpustení vlasov, a tým častým ťahaní vlasov, ktoré sa do normálnej gumičky zamotali.

5. Opatrne s mokrými vlasmi!

Vlasy sú najkrehkejšie, keď sú mokré. Zaobchádzajte s nimi jemne, ak ich viažete do chvosta stále vlhké. Odložte kefu nabok a radšej použite široký hrebeň, či vaše prsty, ako kefu v takomto prípade.

Autorka: Zuzana Ritchie, Londýn


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy