Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Nosíte správny odtieň rúžu?
Súbory cookie nám pomáhajú poskytova služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Nosíte správny odtieň rúžu?

Tak ako je dôležitý výber správneho účesu pre vᚠtyp tváre, či správneho oblečenia, ktoré zvýrazní práve tie miesta, ktoré má, takisto aj výber vašej ideálnej farby rúžu, môže rozhodnú o tom, či ste práve svojím mejkapom úspešne zvýraznili svoju krásu, vaša tvár ožila a oči sa rozžiarili alebo ste práve tým nesprávnym odtieňom dosiahli pravý opak. S nevhodným odtieňom rúžu môžete zrazu vyzera prehnane namažovaná, či práve naopak, akoby ste zrazu stratili všetku farbu z tváre. Žiadne strachy, ak sa budete riadi našimi jednoduchými pokynmi, takémuto omylu sa zďaleka vyhnete!

1. Určenie správneho typu vašej pleti rozhodne, ktorý odtieň rúžu vám pristane najviac. Najzákladnejšie typy sú vežmi svetlý, stredne-svetlý, stredne tmavý/olivový a tmavý.

Ideálne farby rúžu pre:
a) Vežmi svetlý typ: vínovo-červené s modrastým podtónom, odtiene slivkovej farby, bledohnedé a béžové s ružovkastým podtónom, alebo lesklé, svetloružové s modrastým podtónom.
Celebrity: Kelly Osborne, Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman, Marcia Cross

b) Stredne svetlý typ: sýtohnedé, sýtočervené s modrastým podtónom, oranžové odtiene červenej, hnedasté farby s ružovkastým alebo žltým podtónom, sýtoružové a ružové odtiene s hnedým podtónom
Celebrity: Hayden Leslie Panettier, Sienna Miller, Jennifer Aniston

c) Stredne tmavý typ/olivový: tmavohnedé, oranžové odtiene červenej, tmavoružové, odtiene hnedej.
Celebrity: Jennifer Lopez, Jessica Alba, Eva Longoria

d) Vežmi tmavý typ: sýtočervené odtiene s modrastým podtónom, odtieň tmavej slivky, akýkožvek odtieň hnedej alebo odtieň jemnej, čírej ružovej, či odtiene béžovej. V niektorých prípadoch aj šokujúca fuchsia.
Celebrity: Rihanna, Eve, Naomi Campbell, Iman

2. Výber správneho odtieňa rúžu však záleží aj na tom, či máte plné pery, úzke pery, malé, či velké.

a) Na plných perách najlepšie ukážu matné rúže v tmavších odtieňoch.

b) Ak máte úzke pery, zvožte svetlejšie odtiene farieb s leskom. Tmavé odtiene totiž úzke pery ešte viac zmenšia, či zúžia.

3. Pri výbere nezabudnite zhodnoti farbu vašich zubov. Ak sú biele, niet čo špekulova, ale ak sú i len trochu žltšie, určite sa vyhýbajte odtieňom, ktoré sú dooranžova!!!

A na záver ešte malý tip:
Ak ste nenašli ten správny odtieň vášho rúžu v miestnom obchode, nič vám nebráni si ho „namieša“ sama z dvoch, či viacerých rúžov, ktoré už máte doma, pričom farbu jednu po druhej naneste štetcom na pery a zmiešajte priamo na perách. Originálnos takejto farby je garantovaná.
Zuzana Ritchie, Londýn, foto: profimedia.cz


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (3)
Nela
13.4.2018
ja som svetlejsej pleti...mam modre oci..ruzove pery a blond vlasy a pre mna je najkrajsou farbou na pery rubinovo cervena pripadne hnedofialova od YSL z notina
ZuzanaRitchie
28.6.2009
Ahoj Natalka,

to je iba zvyk. Aj ja som stredne svetlý typ a dlhé roky som odmietala myslienu rúžu. Až keď som začala skúša rôzne odtiene v obchode a odvážila sa vyjs na ulicu otestova reakcie, mala som len pozitívne.
PS: Odtiene farieb mením aj podža toho, akú mam momentálne farbu vlasov. Odtiene červenej je veža. Len nájs ten pravý, buď s modrastým podtónom alebo oranžovým podtónom. Mne sa hodia skôr tie s trochu oranžovými podtónom alebo úplne červená, proste ten stred najčervenšej červenej, kde neprevažuje ani jeden zo spomenutých podtónov. Napr. značka MAC a tzv. Russian Red :o)
Natalka851
27.6.2009
ja som stredne svetlý typ, ale neviem si predstavi, že by som si mala da na pery červený rúž

TOPlist

Eureco s.r.o. Š 2008 - 2020, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2020.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy