Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Nezabudnime na obočie!
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Nezabudnime na obočie!

Väčšina z nás venujeme pozornosť všetkým častiam tváre v rámci našej každodennej, malej vizážistickej rutiny: potreba zvýrazniť oči, zakryť tmavé kruhy pod očami a vdýchnuť farbu na líca. Avšak jednu z najdôležitejších častí tváre nevedomky prehliadame. Obočie a práve jeho tvar môže veľmi dramaticky zmeniť váš vzhľad k lepšiemu. Upozorní na vaše oči a zvýrazní ich farbu, alebo dokonca pomôže i vytvoriť ilúziu výraznejších lícnych kostí.

Prvým krokom na ceste k vášmu ideálnemu tvaru obočia je správne určenie vášho typu tváre. Najskôr si pred zrkadlom, držiac si vlasy od tváre, skontrolujte, či máte tvár: oválnu, podlhovastú, okrúhlu, štvorhrannú, srdcovú, alebo dokonca v tvare diamantu. (Pozn. O tom, ako si určiť typ vašej tváre, si môžete prečitať v jednom z našich predošlých článkov.)

Teraz vám už nič nestojí v ceste k perfektnému obočiu, s predpokladom, že ste si ho len nedávno nevytrhali na maximum.

Ideálne obočie pre oválnu tvár:

Oválna tvár je považovaná za najlepšie vybalansovanú, takže pekný tvar obočia je len doplnok, nie ako nástroj premeny. Obočie pre oválnu tvár je najlepšie v tvare s jemným oblúkom.
Príklad celebrity: Jessica Alba

Ideálne obočie pre podlhovastú tvár:

Cieľom obočia pre tento typ je skrátiť podlhovasté črty. Rovnejšie obočie vyrieši tento problém. Ceruzkou na obočie (alebo vhodným práškovým očným tieňom a štetcom na obočie) sa dá docieliť takýto tvar. Jednoducho jemne „vyrovnajte“ ceruzkou vrchnú časť obočia a nezvýrazňujte žiadny prehnaný oblúk ako pri oválnej tvári.
Príklad celebrity: Ashlee Simpson

Ideálne obočie pre okrúhlu tvár:

Tu je cieľom opticky dopomôcť k zúženiu okrúhlej tváre. Zamerajte sa na tvar obočia s jemným až vysokým a „ostrejším“ oblúkom, ale vyvarujte sa okrúhlemu obočiu resp. v tvare obráteného úsmevu. V takom prípade ešte viac nežiadúco zvýrazníte okrúhlosť tváre.
Príklad celebrity: Drew Barrymore

Ideálne obočie pre srdcovú tvár:

Cieľom je zjemniť obrysy tváre a vytvoriť „srdce“, pričom najspodnejši bod brady predstavuje spodný bod srdcového tvaru a obočie jeho vrchné obrysy. Tu treba experimentovať, či vám svedčí najviac jemný, stredný alebo vysoký oblúk na obočí.
Príklad celebrity: Reese Witherspoon

Ideálne obočie pre štvorhrannú tvár:

Hranatá sánka je výrazná črta. Treba jej vzhľad trochu zjemniť, takže výrazné obočie nastolí optickú rovnováhu.
Príklad celebrity: Katie Holmes

Ideálne obočie pre diamantovú tvár:

Cieľom je zúžiť najširšie časti tváre v okolí vrchných častí lícnych kostí. Tvar obočia s pekne vytvarovaným oblúkom svedčí najlepšie.
Príklad celebrity: Scarlett Johansson

No a ako na to?

Po sprche alebo horúcom kúpeli je vytrhávanie obočia najmenej bolestivé. Najlepšia je pinzeta s šikmým tvarom na jej koncoch. Nikdy nevytrhávajte obočie z jeho vrchnej časti. Vytrhávajte v smere chĺpkov a radšej večer ako ráno, aby sa sčervenaná pokožka mala čas upokojiť. Neposedné chĺpky môžete upraviť gélom a kefkou na obočie, ale stačí aj balzam na pery, ktorý udrží chĺpky na mieste. Ak si potrebujete obočie dokresliť ceruzkou na obočie, tak len jemnými, krátkymi pohybmi, čiary nesmú byť viditeľné, a ak sú, rozotrite ich napríklad vatovou, kozmetickou tyčinkou. Pomôže aj očný tieň správnej farby. Vyberajte o stupeň svetlejší očný tieň od farby vášho obočia, lebo očný tieň vždy ukáže tmavšie, než ste očakávali.

Tip: Správna dĺžka obočia sa dá zistiť jednoduchým trikom. Priložte si ceruzku v zvislej polohe z jednej aj druhej časti nosa a uistite sa, že vaše obočie príliš nezachádza do stredu nad nosom, a tým aj za ceruzku. Takto určíte začiatok obočia. Jeho konečný bod určíte taktiež pomocou ceruzky tak, že ju zase od spodnej časti nosa diagonálne priložíte smerom hore, ku koncu obočia, pričom ceruzka sa zároveň musí dotýkať vonkajšieho kútika oka. Ak obočie presahuje za ceruzku, tak je príliš dlhé.
Zuzana Ritchie, Londýn, foto: profimedia.cz


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (1)
IVETKA
1.6.2014

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2022, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2022.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy