Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Môžem urýchliť rast vlasov?
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Môžem urýchliť rast vlasov?

Nebolo by úžasné, ak by aj nám narástol Zlatovláskin vrkoč počas jedinej noci či dokonca ešte rýchlejšie? Vďaka kúzlam alebo vede...Pokúsme sa však odlíšiť mýty o raste vlasov od faktov.
 
Mýtus - rozdvojené končeky a strihanie
 
Končeky našich vlasov zväčša len vypovedajú o nezdravom stave našich vlasov, nemajú však žiaden vplyv na rýchlosť ich rastu. Ak si vlasy striháte často, udržuje síce končeky v dobrej kondícii, vlasy žiaľ rýchlejšie neporastú.
 
Vyživujte vlasy znútra
 
Vďaka potravinám plných vitamínov budú vaše vlasy pevnejšie a zdravšie. Poobzerajte sa po vitamíne A, vďaka ktorému budú lesklé, vitamínoch B2, B5, B6 a B7, ktoré zabraňujú dehydratácii, regulujú produkciu mazu a udržujú vlasy pružné a vitamínoch C a E, ktoré stimulujú prekrvenie vlasovej pokožky.
 
Nepriatelia – šampóny, sponky, soľ a stres
 
Šampóny so silikónmi sú absolútne neprípustné. Vysušujú vlasy a spôsobujú lámavosť. To isté platí pre sponky do vlasov a gumičky, ktoré nosíte neustále na tom istom mieste. Ďalšími nepriateľmi zdravých vlasov sú soľ a chlór, ktoré vlasy zjemňujú, vysušia a v kombinácii so silným slnkom majú na vlasy nedozierne účinky. Stres narušuje v organizme chemickú rovnováhu, čo tiež negatívne ovplyvňuje zdravie vlasov.
 
Tri kroky k stimulácii rastu vlasov
 
1. Dvojminútová masáž
 
Stimulujte vlasy k rastu pravidelnou masážou vlasovej pokožky. Novým vlasom sa nedarí vyrásť spod nánosov oleja, odumretých buniek kože a špiny. Použite kefu na vlasy alebo brušká prstov a masírujte vlasy 2 minúty.
 
2. Hýčkajte sa hydratáciou
 
Kúpte si šampón a kondicionér obsahujúce avokádový olej alebo bambucké maslo, ktoré vlasy vyživujú a chránia ich pred lámavosťou.
 
3. Stylingová prestávka 
 
Teplo a trenie vlasom neprospievajú, poškodzujú vlasové kutikuly a spôsobujú lámavosť vlasov. Vyzbrojte sa vhodnými pomocníkmi, ako je hrebeň so širokými zubami na rozčesávanie a stylingové prípravky na ochranu pred teplom. Aspoň raz za týždeň doprajte vlasom voľno a nechajte ich voľne vyschnúť, aby nadobudli svoj prirodzený vzhľad.


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (4)
danka
8.5.2015
Dobra rada no mne vlasy nerastu mam ich vzdy rovnke
danka
8.5.2015
Dobra rada no mne vlasy nerastu mam ich vzdy rovnke
danka
8.5.2015
Dobra rada no mne vlasy nerastu mam ich vzdy rovnke
danka
8.5.2015
Dobra rada no mne vlasy nerastu mam ich vzdy rovnke

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2021, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2021.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy