Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Melír ako Ashley Tisdale? Žiadny problém!
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Melír ako Ashley Tisdale? Žiadny problém!

Melír ako Ashley TisdaleVäčšina z nás nechá melír na profesionálov, ale melír vykúzlený doma vďaka ľahko dostupným kaderníckym pomôckam a trpezlivým, či už vašim rukám alebo šikovným rukám vašej kamaratky, nie je až taký zložitý proces, ako sa spočiatku môže zdať.

Zabudnite na melírovaciu čiapku. Nasledovný postup má na pamäti moderný vzhľad melíru a nemusíte sa ani trápiť nad vyrastajúcimi korienkami, zaleží len na vás, ktorý vzhľad si zvolíte.
Hovoríme samozrejme o melírovaní pomocou alobalovej fólie. Takáto metóda je viacúčelová, pri ktorej môžete smelo zapojiť aj viacero farieb a výsledkom bude závideniahodný melír.
Predtým, než začnete, uistite sa, že vaše vlasy sú čisté a suché. Postavte sa pred zrkadlo a pozorujte pohyb vašich vlasov, kde máte prirodzenú cestičku, alebo ako ich najviac nosíte a potenciálne budete stylingovať.

Teraz si skontrolujte, či máte nachystané všetky pomôcky a prípravky na úspešné zvládnutie vášho melíru:

a samozrejme schopné ruky vašej kamarátky, podľa zložitosti vášho vybraného štýlu melíru.

Postup:

1. Ak je to potrebné, môžete pripevniť určitú časť vlasov štipcami do vlasov, aby sa vám lepšie pracovalo s prameňmi vlasov, ktoré chcete odfarbiť. Avšak vlasy môžete aj jednoducho rozdeliť resp. učesať podľa vašej prirodzenej cestičky a hrebeňom s vidlicou oddeľovať prameň po prameni, ktoré chcete odfarbiť. Hrúbka každého prameňa závisí len od vašej voľby, ale radšej tenšie ako hrubšie pri takomto výbere štýlu.

2. Oddeľte vybraný prameň vlasov od ostatných pomocou hrebeňa, nadvihnite ho a pridržte ho medzi prstami. Vezmite alobalový pásik, držte ho zvislo (resp. dlhšia časť smeruje vertikálne), zvrchu ho preložte pomocou vidlice hrebeňa smerom k sebe a nadol, pričom preložená časť by mala byť zhruba 2,5cm a podložte takto preložený pásik alobalovej fólie pod prameň vlasov, pričom pásik tesne prilieha k pokožke vašej hlavy.

3. Prameň vlasov je teraz pripravený na odfarbenie, takže vezmite štetec, naneste naň optimálne množstvo produktu resp. farby na vlasy (nie veľa, aby vaša práca ostala čistá a farba na vlasy zbytočné nekvapla tam, kde nechcete) a pomocou štetca farbu naneste na prameň vlasov.

4. Uistite sa, že celý prameň je na fólii dostatočne pokrytý farbou zo všetkých strán a preložte fóliu napoly, smerom nahor, čím odfarbený prameň zakryjete, a nasledovne preložte ešte niekoľkokrát, podľa dĺžky vašich vlasov. Takto preložený pásik by mal priliehať k pokožke vašich vlasov a držať bez problémov. Poprípade ho ešte preložte aj z boku, ak by vyzeralo, že nedrží. Pri prekladaní fólii záhyby príliš nestláčajte, aby ste nenarušili správny vzhľad melíru.

5. Takto postupujeme po celej hlave, záleží, ktoré pramene ste zvolili na odfarbenie. Farbu necháme pôsobiť podľa požadovanej dĺžky času a nakoniec zmyjeme.

TIP: Ak sa nechcete neskôr trápiť s odrastenými korienkami vlasov, odporúčame si odfarbiť pramienky vlasov pod tými vrchnými. Takto nebude záležať, či vám vyrastajú a či nie, poprípade získate viac času do vašej ďalšej melírovej seansy!
Zuzana Ritchie, Londýn


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (5)
pamela
24.1.2014
Velmi dobre
pamela
24.1.2014
Veri gut
natasa
18.7.2012
lucia pastuchova
24.6.2012
klaricka1
16.9.2009
zena na obrasku je velmi pekna a melir sa hodi skoro kazdej zene len zalezi komu si da ten melir urobit

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2020, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2020.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy