Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Leto, slnko a vlasy
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Leto, slnko a vlasy

Leto opäť klope na dvere a s ním aj konečne vytúžená letná dovolenka. Či už sa chystáte vycestovať za hranice k morským destináciám alebo len za roh na miestne kúpalisko, nielen vaša pleť, ale aj vlasy potrebujú zvýšenú pozornosť pri pálivom slnku. Vyzbrojte sa našimi užitočnými radami.

1. Čo sa stane, ak nepoužijete ochranný prostriedok na vlasy?

Horúce slnečné lúče dopadajú na vaše vlasy s rovnakou intenzívnosťou, ako aj na vašu pokožku. Vlasy sa môžu „spáliť“ práve tak isto, ako aj pokožka bez ochranného opaľovacieho krému. Slnkom poškodené vlasy stratia dôležitú vlhkosť, stanú sa matnými a príliš krehkými. Použite ochranný vlasový sprej s UV faktorom na mierne vlhké alebo suché vlasy.

2. Trávite viac času vo vode ako na deke?

Voda v bazéne obsahuje chlór, ktorý vlasy zmatňuje a vybieľuje a minerálne sedimenty v takejto vode spôsobujú, že niektoré odtiene vlasov dostanú zelený nádych, hlavne pri blondínkach. Odporúčame si v vlasy poriadne namokriť pod prúdom čerstvej vody, a tým vlasy nasiaknu menej chlóru v bazéne. Taktiež si nezabudnite vlasy umyť len čo vyjdete z bazéna, poprípade použite aj ochranný krém.

3. Prečo majú vlasy väčší sklon ku krepovitosti alebo ochabnú pri horúčavách?

Slnko, more a piesok znie ako vytúžený sen, ale takáto kombinácia má pre vlasy negatívny dopad. Pokožka sa pod vlasami potí oveľa viac pri dusných horúčavach a vlhku. V takomto prípade príde vhod suchý šampón, ktorý vtriete do korienkov vlasov a predídete tak neželanej krepovitosti.

4. Je lepšie si prefarbiť vlasy pred alebo po letnej dovolenke?

Doporučujeme vám navštíviť kaderníka minimálne dva týždne pred dovolenkou, lebo slnko vyťahuje farbu. Nezabudnite si pribaliť aj prípravok na ochranu farbených vlasov!

5. Vziať, ci nevziať žehličku na vlasy a fén?

Niektoré z vás si ani nevedia predstaviť, že by sa zaobišli bez týchto dôležitých pomocníkov, ale pri horúcom letnom slnku je lepšie vlasy nevystavovať extra teplote. V kufri budete mať viac miesta a teraz už existujú nezmývateľné kondicionéry do vlasov, ktoré vás naozaj nesklamú. Dajte svojim vlasom oddych, problém vyrieši aj chvost alebo čelenka, oba štýly sú tohtoročným letným trendom.

6. Ako oživiť vlasy po dovolenke?

Slnko narúša proteínovu štruktúru vlasov a okráda vlasy o ich vlkosť. Taktiež voda v zahraničí može byť mäkšia ako doma. Nechránené vlasy takisto starnú rýchlejšie a nielen pleť, ktorá je príliš vystavená slnečným lúčom. Investujte do intenzívneho ošetrenia a vyfúkania v profesionálnom salóne, ale ak si to po dovolenke nemôžete dovoliť, doprajte vlasom intenzívnu a výživnú masku. Zaslúžia si to.

Zuzana Ritchie, Londýn, foto: istockphoto


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy