Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Je vaša kozmetická taštička zdravotne nezávadná?
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Je vaša kozmetická taštička zdravotne nezávadná?

Všetky máme obľúbenú riasenku alebo rúž, ktorých životnosť už visí skutočne na vlásku, ale čo ak už (spolu s tými " Och, aj tento tu ešte mám?") vážne ohrozujú naše zdravie? Pozrime sa na najčastejších vinníkov, ktorým väčšinou rýchlo vyprší doba užitočnosti. 
 
AU-REVOIR, RIASENKA
 
Riasenka má zo všetkých kozmetických produktov najkratšiu životnosť, tekuté produkty sú totiž vhodným prostredím pre množenie baktérií. Ak pri každom nanášaní pohybujete kefkou v nádobke tam a nazad, zvyšujete riziko očnej infekcie.
 
Zbavte sa jej po 3 mesiacoch.
 
MAJ SA, CERUZKA
 
Vaša obľúbená ceruzka na oči alebo na pery sa väčšinou minie raz dva, udržujte ju však zdravotne nezávadnú strúhaním pred aj po použití. Zároveň tak predĺžite jej životnosť. Buďte nemilosrdná ku všetkým starým, krátkym ceruzkám a okamžite ich odhoďte.
 
Zbavte sa jej po 1 roku.
 
BOZK NA ROZLÚČKU, LESK NA PERY
 
So zvýšeným rizikom vzniku oparov je lesk na pery ďalším produktom, ktorý musí byť ostro sledovaný, vzhľadom na svoju tekutú konzistenciu a sklon k nevhodnej aplikácii (viacnásobný ponor). Ak sa zmenila jeho vôňa či farba, viete, čo treba robiť!
 
Zbavte sa ho po 6 mesiacoch.
 
SEE YA, OČNÉ TIENE
 
Očné tiene väčšinou vydržia dlho, ak však stvrdli alebo vyschli a len ťažko zanechávajú stopu na vašej koži, neexistuje dôvod na ich ďalšie skladovanie. 
 
Zbavte sa ich po 2 rokoch (tekutých očných tieňov po roku!).
 
ZBOHOM, MAKE-UP 
 
Ďalší zo zoznamu tekutých kozmetických produktov, v ktorom sa môžu pomnožiť škodlivé baktérie, ak ho pridlho skladujete. Ak make-up zmení svoju pôvodnú konzistenciu a začína sa oddeľovať, je príliš tekutý alebo naopak prihustý, nastal čas lúčenia.
 
Zbavte sa ho po 1 roku.
 
Top Tip: Nezabudnite ani na vynovenie samotnej kozmetickej taštičky. Všetky tie zdravé feng shui záležitosti budú zbytočné, ak vnútro vašej tašky pripomína bojové pole. Vyperte ju v práčke alebo ponorte do mydlovej vody a opláchnite.


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (0)
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy