Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Fénujte ako profesionáli!
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Fénujte ako profesionáli!

fénovanie, fénovať Ak sa chcete aj vy naučiť fénovať ako profesionáli, ponúkame vám jednoduché triky, ktoré vám k tomu napomôžu.

1. Pomoc od odborníka
Ak ste nespokojná s vašou technikou pri fénovaní, jednoducho zájdite ku kaderníkovi a odsledujte si, ako to robí on. V niektorých salónoch absolvujú kaderníci špeciálne fénovacie kurzy, nuž a lepšieho učiteľa a ešte k tomu zadarmo nikde inde nenájdete! Nebojte sa opýtať aj na detaily, ktoré vás zaujímajú – ako zákazníčke vám určite radi poradia.

2. Naučte sa šetriť
Ak máte príliš jemné vlasy, nepoužívajte každý deň vlasový kondicionér, môže to mať opačný efekt.

3. Kedy fénovať
S fénovaním začnite, až keď sú vlasy suché aspoň na 70 percent, pretože ak ich vystavíte príliš horúcemu prostrediu, stratia vitalitu a formovateľnosť. Také vlasy už jednoducho neupravíte! Pokúste sa odolať aj nutkaniu ich úplne vysušiť uterákom. Radšej si ho natočte okolo hlavy a nechajte ho nasiaknuť vlhkoť z vlasov do seba.

4. Supersilný fén na vlasy
Výsledok vášho úsilia závisí v nemalej miere aj od samotného fénu. Najlepšie je používať fén s príkonom minimálne 1800 wattov, ktorý dokáže vlasy rýchlo vysušiť už aj pri nižšej teplote.

5. Nočná mora – kučeravé vlasy
Ak máte príliš veľa kučier, alebo vaše vlasy odolávajú akémukoľvek úsiliu, úprava účesu sa ľahko môže stať nočnou morou. Ak sú vlasy nepoddajné a stále sa skrúcajú do svojho prirodzeného smeru, a vy ich chcete primieť k poslušnosti, češte ich pri fénovaní kefou do protismeru ich prirodzeného rastu. Táto technika je veľmi vďačná a odmení sa vám aj inak - vlasy tak spevnejú pri korienkoch a pôsobia bohatšie!

6. Výber kefy na vlasy
Našťastie na každý typ vlasov a strihu sa nájde vhodná kefa na vlasy. Plochá kefa pekne uhladzuje účes, okrúhla vlasy zahusťuje a dodáva im dynamiku, stylingová oddelí a zvýraní pramienky. Nezabúdajte si kefy pravidelne očistiť od vlasov a umývať ich vo vlažnej vode od zvyškov prípravkov.:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (6)
chillien
2.4.2009
ja som uz videla nespocetny krat ako mi fukali..ale nikdy sa mi nepodarilo tak ako oni.
dominika6252
18.2.2009
hmm ze ako si vyfukat vlasy ale to tu nieje iba too ze aku kefu pouzit..ale nastastie to viem
ferien
7.1.2009
Viem si vlasy vyfúkať pomocou gulatej kefy do učesu,ale za 1hod.je po paráde, aj ked si dám penové tužidlo. Čo s tým?
domushka007
25.11.2008
mam kucery a aku kefu mam pouzit na vyhladenie? a musím mat aj nadstavec na fén? a nejaky olejček na vlasy?
lolinko
12.11.2008
Fajn, už len získať takú super prax ako kaderník s vytáčaním kefy a spolupráca s fénom...
emoiwi
10.8.2008
super

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy