Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Dbáte o svoje vlasy správnym spôsobom?
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Dbáte o svoje vlasy správnym spôsobom?

Mastné vlasy
Vyhnite sa každodennému umývaniu vlasov ak majú sklon k zvýšenej mastnote. Pri častom umývaní dochádza k nadmernej stimulácii mazových žliaz, ktoré zapríčiňujú mastnotu vlasov. Je to ako začarovaný kruh, čím viac si vlasy umývate, tým sú mastnejšie.
Navyše časté umývanie vlasov, okrem mastných korienkov, zvyšok vlasov práveže vysušuje a končeky ostanú oslabené a začnú sa lámať.
Používajte šampón na mastné vlasy s vyrovnaným PH a pokožku masírujte jemnými krúživými pohybmi, bez zbytočného dráždenia. Po umytí naneste kondicionér iba na strednú časť a končeky vlasov, vyhnite sa korienkom.
Dbajte aj o vašu stravu, niektoré potraviny spôsobujú premastenie pokožky.

Tip pre mastné vlasy: Skúste používať detské šampóny, ktoré sú k mastným vlasom ohľaduplnejšie.

Suché vlasy
Suché a taktiež lámavé vlasy potrebujú výživu zvnútra, takže obyčajný kondicionér, ktorý sa hneď zmýva, je pre tento typ vlasov nepostačujúci. Na suché vlasy je potrebné používať šampón s intenzívnym, zvlhčujúcim účinkom. Takýto druh šampónu vlas umyje, ale nepodráždi, takže nepoškodí. Po umytí šampónom je vhodné použiť horúci, olejový kondicionér, pretože pri vyššej teplote sa vrchná ochranná časť vlasu, takzvaná „kutikula“ roztvorí (predstavte si ju ako prekrývajúce sa šupiny, ktoré pod mikroskopom pripomínajú šišku) a týmto majú možnosť výživné prvky kondicionéra hlbšie preniknúť do vlasu a dodať vlasu potrebnú pevnosť a pružnosť.

Tip pre suché vlasy: Ak si sušíte vlasy fénom, skúste namiesto peny do vlasov, ktorá má na svedomí matný vzhľad, použiť špeciálny prípravok určený na fénovanie, alebo zhusťujúci krém.
Zuzana Ritchie, Londýn, foto: istockphoto


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Na serveri, na ktorom bezi HappyHair sa vyskytla chyba bez nasho zavinenia.
Prosim, vratte sa o chvilu.