Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Ako si najlepšie ostrihať alebo zastrihnúť vlastnú ofinu
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Ako si najlepšie ostrihať alebo zastrihnúť vlastnú ofinu

Ak vám peňaženka dočasne zýva prázdnotou, do ďalšej výplaty je ešte ďaleko, kaderníka si momentálne nemôžete dovoliť a vyrastená ofina vám prekáža vo výhľade, ponúkame vám jednoduchý spôsob, ako si pristrihnúť ofinu a zároveň predísť nežiadanému efektu, ktorý nesie názov „podľa hrnca“.

Clip-in ofiny v HappyHairShope

1. Nikdy nestrihajte ofinu, keď máte vlasy mokré, pretože mokré vlasy sú ťažšie a po uschnutí majú tendenciu sa trochu nadvihnúť, čiže pri strihaní mokrých vlasov je ťažšie odhadnúť, do akej dĺžky ste vlasy zastrihli. Túto zručnosť majú iba profesionálni kaderníci.

2. Uistite sa, že vaše nožnice sú vhodné a ostré. Nemusia byť drahé, ale musia byť určené na strihanie vlasov.

3. Rozdeľte si ofinu na tri časti a dve z nich zaistite sponkami. Uchopte prvý prameň, zdvihnite prameň nahor, držte vo zvislej polohe a raz zatočte.

4. Nožnicami zastrihnite končeky vlasov, pričom nožnice držte v diagonálnej polohe a nie vo vodorovnej. Zastrihujte každý prameň v malých úsekoch, aby končeky prameňa neboli celkom presne tej istej dĺžky, ale zároveň zachovajte minimálny rozdiel medzi zastrihnutými končekami.

5. Dávajte pozor, aby ste neodstrihli viac, než ste plánovali, radšej odstrihnite menej, nechajte zastrihnutý prameň voľne spadnúť a skontrolujte, koľko potrebujete zastrihnúť.

6. Takto pokračujte aj so zvyšnými časťmi ofiny. Nezabudnite celý čas porovnávať dĺžku ďalšieho prameňa s tým zastrihnutým.

Prajeme veselé strihanie!
PS: Keby len naši rodičia poznali zopár týchto jednoduchých krokov, keď sa podnikavo podujali na vylepšenie nášho vzhľadu v detských rokoch, mohli sme sa vyhnúť celej sérii potupných momentov v škole :)
Zuzana Ritchie, Londýn, foto: istockphoto


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (4)
Jana
26.7.2012
Tak toto som potrebovala vedieť! Že ma nenapadlo vygoogliť si skvelé rady už skôr. Vďaka
denisa
23.6.2012
lea
1.5.2012
fibiXXX
30.1.2012
super ostrihana ale nie kazdemu pasuje

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2023, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2023.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy