Prihlásenie | Registrácia
HappyHair · Magazín · Ako sa vyznať vo farbách na vlasy
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie

Ako sa vyznať vo farbách na vlasy

Farba na vlasy, alebo predchodkyňa jej modernej podoby, sa datuje ešte do starovekých čias vyspelých Egypťanov. Už slávna kráľovná Kleopatra poznala účinky rastliny nazývanej Henna. Odkedy však mladý parížsky chemik, Eugène Schueller, v roku 1907 vynašiel vo svojej kuchyni, slúžiacej ako laboratórium, prvú syntetickú farbu na vlasy, nastala „farebná revolúcia“. Jeho spoločnosť, respektíve značka farieb na vlasy, kraľuje na svetovom kozmetickom trhu doteraz pod menom L’Oréal.

Dnešný výber farieb na vlasy uspokojí aj tú najnáročnejšiu z nás a farby môžeme striedať podľa nálady a častejšie ako počasie. Či už sa rozhodnete pre niečo radikálne, alebo chcete len vdýchnuť vašej prirodzenej farbe zaujímavejší rozmer, oplatí sa porozumieť 4 základným typom farieb na vlasy, a ktorá je pre vaše vlasy naideálnejšia.

Permanentná farba na vlasy

Takáto farba obsahuje oxidačný činiteľ, dôverne známy a ešte dôvernejšie zapáchajúci pod menom amoniak, spolu s peroxidom vodíka. Chemickou reakciou amoniak „napuchne“ vonkajšiu vrstvu jednotlivého vlasu a farba prenikne až ku kôre vlasu, kde sa nachádza pigment vlasu, melanín. Melanín po zosvetlení originálnej farby naberie nový odtieň, ktorý ste si v obchode vybrali. Takáto farba je nezmývateľná, hoci môže postupne ubrať na intenzívnosti po častom šampónovaní.
Ak máte vlasy zničené, suché a oslabené, takýto typ farby sa neodporúča.

Demi-permanentná farba na vlasy

Je podobná permanentnej farby, ale obsahuje iný činiteľ ako amoniak., napríklad etanolamín, či uhličitan sodný. Má skoro podobný efekt, ako permanentná farba, ale je relatívne šetrnejšia k vlasom, pretože nestiahne vašu prirodzenú farbu ako amoniak v permanentnej farbe a výsledok je vo väčšine prípadov prirodzenejší. Takáto farba vydrží v priemere až 25 umytí vlasov. Ďalšou výhodou je, že vyrastajúce korienky vlasov vašej originálnej farby nebudú až tak viditeľné. Avšak tmavé vlasy radikálne nezosvetlí.

Clip-in vlasy v HappyHairShope

Semi-permanentná farba na vlasy

Táto farba obsahuje maličké molekuly, ktoré dočasne zafarbia vlas preniknutím do strednej časti vlasu. Z tohto dôvodu takáto farba vydrží okolo 10 umytí vlasov šampónom, záleží však od značky a takisto značky vášho šampónu, na farbené vlasy.

Dočasná farba na vlasy

Tento typ farby na vlasy často existuje v podobe šampónov, gelov, sprejov, či pien a hoci je často žiarivejšia, je najmenej riziková, pretože pigmentové molekuly v tejto farbe sú väčšie a nepreniknú cez vonkajšiu vrstvu vlasu. Ak sa vám váš výtvor nepáči, stačí si vlasy umyť šampónom a nová farba je minulosťou. Samozrejme tmavovlásky zrejme veľký rozdiel neuvidia používaním takejto farby, takže pokiaľ sa o vaše vlasy dobre staráte, permanentná farba je definitívne bránou nových možností.

Autorka: Zuzana Ritchie, Londýn


:) :D =D :O :( *love* :P :| Z_Z B) =)) >:( :S *weep* *nerd* S2 ;) *jawdrop* *sick* :X :* *gentleman*
Meno   


Komentáre (2)
sdfd
4.11.2013
romanka
16.12.2010
na tmave vlasy pouzivam hennu http://www.predajbylin.sk/henna_neutral_list_mlety/index.html

TOPlist

Eureco s.r.o. © 2008 - 2021, Webdesign: Creativedesign
Virtuálny kaderník HappyHair - účesy a vlasy na vyskúšanie na vlastnej fotke. Vlož svoju fotku a objav účes, ktorý ti pristane najviac! Tisícky účesov, účesy celebrít, svadobné, spoločenské, účesy 2021.
HappyHair stránky: HappyHair.cz - účesy